^ Visza a tetejére
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium

2014. december 19-én tartotta évzáró ünnepségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület a Megyeháza Dísztermében.

Ekkor adták át a 2014-es évre szóló Jó tanuló, Jó sportoló címeket, jutalmazták a legeredményesebb diáksport szervezeteket és átadták a Megye Diáksportjáért plaketteket.

Középfokú oktatási intézmény 5-8 évfolyamos kategóriájában a második helyért járó serleget vehették át!

A testnevelés munkaközösség tagjai: Bacsa Péterné, Demjén Zoltán, Koromné Fonyi Ágnes és Stefánné Hegedüs Zsuzsanna.

 

Köszönet a felkészítésért és a versenykíséretért!

 

Ebben a tanévben is két tanulónk bizonyult a „Jó tanuló, Jó sportoló” kitüntetéséért járó emlékplakett átvételére.

Szentesi Zsuzsa, 8.osztályos tanulónk- kosárlabda sportágban nyújtott kiemelkedő eredményt.

Bacsa Fanni,7. osztályos háromszoros diákolimpiai bajnok, csúcstartó atléta. Látványtánc sportágban is kiemelkedő eredményt ért el.

Bacsa Fanni neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára is felkerült.

 

 

SZENTESI ZSUZSA 2014. MAGYARORSZÁG JÓ TANULÓJA JÓ SPORTOLÓJA DÍJAT VEHETETT ÁT.

 

WP 20141219 14 43 54 Smart

Úszás megyei diákolimpián szerelő tanulóink:

A 4x50 m-es gyorsúszó váltó megyei II. helyezett.

 

10984672 997220313641043 310555773 n

 

 

100 m-es hátúszásban Gaál Zsófi megyei III. helyezett.

100 m-es gyors úszásban Gaál Zsófi megyei II. helyezett.

 

10958776 997292496967158 1873179967 n

 

 

 

 

100 m-es mellúszásban Lenkovics Gréta megyei I. helyezett, tovább jutott az országos diákolimpiára.

 

10967015 997292383633836 427435016 n

Úszás városi diákolimpián szereplő és helyezést elért tanulóink:

 

IV korcsoportos leány gyorsúszó váltó:

Tagjai:   Gaál Zsófi 7.b

                Lenkovics Gréta 7.b

                Leskó Luca 8.a

                Vajóczki Eszter 8.a

III korcsoport fiú 100m gyorsúszás:

6. Ritter Csongor  6.b 1;53,91

III korcsoport leány 100 m gyorsúszás:

11. Farmosi Panna  5.a  1;47,02

IV korcsoport leány 100 m gyorsúszás:

  1. 1.Gaál Zsó1;17,69

7. Leskó Luca  8.a     1;35,81

III korcsoport fiú 50m mellúszás:

5. Ritter Csongor  6.b     0;55,2

IV korcsoport leány 100m mellúszás:

  1. 1.Lenkovics Gréta 7.1;34,9

IV korcsoport fiú 100m hátúszás:

  1. 2.Béres Gergő  7.1;47,22

IV korcsoport leány 100m hátúszás:

  1. 1.Gaál Zsó7.b          1;32,8

Minden számban az első három helyezett jutott tovább a megyei döntőre.

FanniZsuzsi

 

 

A megyeháza dísztermében, december 13-án, pénteken adták át a 2013-as évre szóló Jó tanuló, jó sportoló címeket, jutalmazták a legeredményesebb diáksport szervezeteket és átadták a Megye Diáksportjáért plaketteket.

Iskolánk először vehette át a nyolc évfolyamos gimnáziumok kategóriájában az első helyért járó serleget! A testnevelés munkaközösség tagjai: Bacsa Péterné, Demjén Zoltán, Koromné Fonyi Ágnes és Stefánné Hegedüs Zsuzsanna. Köszönet a felkészítésért és a versenykíséretért!

Ebben a tanévben két tanulónk bizonyult a „Jó tanuló, Jó sportoló” kitüntetéséért járó emlékplakett átvételére.

Szentesi Zsuzsa, 7.osztályos tanulónk- kosárlabda és floorball sportágban nyújtott kiemelkedő eredményt.

Bacsa Fanni, 6. osztályos tanulónk atlétika sportágban ért el kiemelkedő eredményeket.

KIDS 20 év legjobbjai

A KIDS 20. éves ünnepi közgyűlésén (2013.október 30. 11.00 óra Budapesti Piarista Gimnázium, 1052 Bp. Piarista u. 1. /volt Pesti Barnabás u.) a Fráter György Katolikus Gimnázium két volt tanulója Stefán Rita kosárlabdázó és Szendrei Balázs úszó „a 20 év legeredményesebb KIDS versenyzői” díját vehettek át.

Megtisztelő elismerésükhöz gratulálunk!