logo nagy
3525 Miskolc, Városház tér 6.
informacio[kukac]frater.hu
tel.:46-412-024
fax.:46-412-220

Versenyeredmények |2017/2018|

Szt. Imre Katolikus Ált. Iskola Hittanverseny (regionális, csapat)

1.hely: Szabó Áron (5.B) Beluzsár Boglárka (5.B) Szabó Piroska (5.A) Krajnyák Nikoletta (5.A)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

Megyei Idegen Nyelvű Szavalóverseny (megyei, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Mikita Dorka Júlia (12.C)

Felkészítő tanár: Salamon Zsuzsanna

Szent Imre Angol Nyelvi Verseny (megyei, 1. forduló, csapat)

2.hely: Lichy Johanna (8.A) Borsos Roland (7.A) Vaszily Léna (6.B)

Felkészítő tanár: Bíróné Várhegyi Judit Klára, Csobánka Rita, Salamon Zsuzsanna

Egyházi iskolák német nyelvi versenye (városi, csapat)

2.hely: Wouterson Sarah (7.B) Wouterson Rebecca (7.B) Kiss Bianka (7.B) Perjési Nóra (7.A)

Felkészítő tanár: Dr. Czapné Tóth Sarolta

" Te aranyok Aranya"-Arany János szavalóverseny (országos, 1. forduló, egyéni)

Eredményesen szerepelt: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Röplabda Diákolimpia V-VI. kcs Leány (megyei, csapat)

4.hely: Kovács Petra (11.B) Szikora Evelin (11.A) Karsai Nóra (11.A) Bóta Brigitta (11.A) Almássy Anna Mária (11.A) Papp Bernadett (10.B) Francuz Anna (10.B) Juhász Vivien (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Fodor Nikolett (10.A) Hajduk Panna (9.B)

Felkészítő tanár: Bohus Attila

Diákolimpia (országos, egyéni)

3.hely: Kántor Zéta (9.A)

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

Különdíj: Izsó Dániel (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

Különdíj: Fandl Hanna (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

3.hely: Kovács Dorottya (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Beluzsár Tamás István (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

2.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Szabó Csanád (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

1.hely: Kiss Johanna (11.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Felnőtt Magyar Bajnokság ( 2. osztály) (országos, egyéni)

3.hely: Godó Szilárd (12.C)

"Én a macska." (regionális, csapat)

Különdíj: Kovács Panna (8.B) Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

3.hely: Juhász Vivien (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

2.hely: Komáromi Kristóf (11.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Társalgási verseny Skóciáról (városi, csapat)

1.hely: Virág Dorottya (8.B) Czurkó Lili (8.A) Remete Kristóf (7.A)

Felkészítő tanár: Salamon Zsuzsanna, Salamon Zsuzsanna

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Ulbrik Eszter (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

2.hely: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Máté Bíbor (7.A)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Ritter Klára (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

2.hely: Thomázy Gréta (6.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László alakja az irodalomban szavalóverseny (regionális, egyéni)

3.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

"Mitől Szent a szent" hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Tóth Zolna (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől Szent a SZent?"hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Bíró Eszter (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

Martti Ollgren Nemzetközi Emlékverseny (nemzetközi, egyéni)

3.hely: Tulipán Bence István (5.A)

GPC erőemelő verseny (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bodolai Péter (12.A)

GPC erőemelő Világbajnokság (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bihi Bence (12.A)

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

Különdíj: Simon Zsuzsanna (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a SZent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Thomázy Vendel (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

3.hely: Balog Gréta (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Soltész Dániel (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Berindza Bulcsú Mihály (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a Szent?" hittanverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kovács Zsófia Ilona (10.C)

Felkészítő tanár: Salai Szabolcs

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kiss Zsófia (9.C)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kósa Péter Gergő (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Hódosi Zsuzsanna (11.B)

Felkészítő tanár: Lóczi Tamás

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Vágó Anna Magdolna (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (, egyéni)

Kiemelt: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Galambvári Gréta (9.C)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Sántha Dorina (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Ilyó-Kovács Levente (8.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Máté Kristóf (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Nagy András László (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Molnár Zsuzsanna (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Fridel Dániel (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Menyhárt Luca (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Szabó Liliána Viktória (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Majtényi Panna Dorka (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Karsai Nóra (11.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

4.hely: Medve Brigitta (11.C)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

SZavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kőhegyi Imre (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Simkó Benedek (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Ferencz Adél (8.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Suszter Bianka (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Megyei távolugró ügyességi csapatbajnokság (megyei, csapat)

2.hely: Tornai Gyula (11.A) Kolcza Botond (11.A) Stefán András (9.B) Répási Roland (9.B) Józsa Milán (9.B) Pintér Erik (9.A) Mádai Zsófia (8.A) Mádai Míra (8.A) Perjési Nóra (7.A) Máté Bíbor (7.A) Dancsó Mónika (7.A)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin Leskó Sára Zsófia (9.A) Horváth Emese Hajnalka (9.A) Obbágy Veronika (7.A) Balogh Boglárka Vivien (7.A) Thomázy Vendel (6.B) Thomázy Gréta (6.B) Juhász Vivien (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Porkoláb Péter Zsigmond (9.A) Kósa Péter Gergő (9.A) Herczeg Márton (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Távolugró Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

5.hely: Varsányi László (8.B) Remeczki Róbert Patrik (8.B) Nahaj Norbert (8.A) Farkas Olivér (8.A) Kajtár Péter (7.B)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Távolugrás Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

3.hely: Mádai Zsófia (8.A) Mádai Míra (8.A) Perjési Nóra (7.A) Máté Bíbor (7.A) Dancsó Mónika (7.A)

Tosca

A Miskolci Nemzeti Színház idei műsorán nagy sikerrel játszották Puccini híres Napóleon-korabeli szerelmes operadrámáját; - a Toscát. Gimnáziumunk énekkaraiból 22 diák is részt vehetett eme nagyszerű produkcióban, és a 19 miskolci előadás után méltó évadzárásként a budapesti Erkel Színházban is bemutattuk a darabot. Óriási siker fogadta!

Az „operakülönítmény” tagjai voltak:

5.B: Vágó Zsófia, 6.A:Farmosi Panna, Lichy Johanna, Makszin Mihály, Nagy Karolina, Szász Dorottya, 6.B:Kulcsár Domonkos, Sziklai Benedek, 7.A: Bencze Evelin, Dorgai Dorina, Horváth Emese, Péter Julianna, Porkoláb Péter Szalay Zsófia, Vágó Anna, 7.B: Almássy Lili, 10.A: Szakállos Balázs, 10.B: Marosvölgyi Zita, 10.C: Kisida Veronika, Mikita Dorka Júlia, Porkoláb Panna, Tóth Sára

Karvezetők: Regős Zsolt, Váraljai Réka

 

tosca

Vitorlás nyílt nap

Az elmúlt héten szombaton a 8. A osztályból nyolc diák vett részt a a Deboti VSE által Nyékládházán szervezett vitorlás nyílt napon. A kevésbé jó idő ellenére nagyon jól érezték magukat és belekóstolhattak ebbe a sportba. Ezúton is köszönet a szervezőknek. Mindenkinek ajánljuk a figyelmébe ezt a remek sportolási lehetőséget. A nyár folyamán táborokat szerveznek az érdeklődők számára.

 Elérhetőségeik: Facebook: Deboti SE Vitorlázás Miskolc

                        Telefonszám:+3670 314 9095

100 5886 1100 5906

Kazinczy-verseny

Hétvégén rendezték meg a Dunától keletre fekvő megyék általános iskolás tanulóinak a Kazinczyról elnevezett "Szép Magyar Beszéd" verseny országos döntőjét.
Molnár Anna 7.b osztályos tanuló  elnyerte a Kazinczy-jelvény bronz és arany fokozatát, valamint a zsűri "A szabadon választott szöveg legjobb tolmácsolásáért" különdíját is.

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

P1000460

 

 

Festival d’Italiano

Iskolánk olaszul tanuló diákjaival országos olasz nyelvi versenyen, a Festival d’Italiano-n jártunk Budapesten 2016 április elsején. 20 diák 7 kategóriában szerepelt, és többen nagyon szép eredményeket értek el.

Papp Fruzsina 12b osztályos tanuló a debreceni egyetem novellafordítási pályázatán első helyezést ért el.

DSC 3835

A színpadi kategóriában második helyezést ért el a gimnázium csoportja. A csoport tagjai: Almássy Anna, Bruck Stefánia, Bánka Kristóf, Földi Adrienn és Földi Mónika, Kovács Dorottya, Kulcsár Benedek, Lakatos Szabina, Molnár Eszter, Pál Eszter, Szabó Ádám, Szemán Acsád a kilencedik évfolyamról, Bubenkó Bianka 10c és Rapy Nóra 12c osztályos tanulók.

összkép

További résztvevők: Kovács Dorottya egyéni ének komolyzenei kategória, Szűcs Alexandra és Kulcsár Benedek egyéni ének könnyűzenei kategória, Kisida Veronika és Mikita Dorka csoportos ének kategória, Panyik Ingrid vers, és Szűcs Máté országismereti kvíz döntő.

 

 


Photo Gallery by QuickGallery.com

RAJZ-OKTV

Rajz és Vizuális Kultúra tantárgyból Tolnay Lili (12. B) az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe került, ahol a 9. helyezést érte el.

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Kincses Názó bált rendez

Gimnáziumunk irodalmi színpada bemutatóra készül Németh Gergely tanár úr vezetésével. A darab címe: Kincses Názó bált rendez. Az egyik próbán a Keresztény élet portál és az Új Misszió szerkesztője is jelen volt. Az ő riportját nézhetik meg itt a készülő darabról: http://www.keresztenyelet.hu/video/4095/ . Bemutató a szülőknek és érdeklődőknek 2016. április 18-án 19 órától, a Miskolci Nemzeti Színház Kamaraszínházában.

12910207 984468174962883 318851198 n12939192 984467918296242 908819709 n

Papírgyűjtés

2016. április 11-15.

Papír leadható a gimnázium portáján

Hétfőtől csütörtökig: 7:00 és 17:00 óra között

Pénteken: 7:00 és 13:00 óra között

A legtöbb papírt gyűjtők értékes jutalomban részesülnek!!!

 

papir

PASSAUI VENDÉGEK ISKOLÁNKBAN

Március 11- 18. között a Passaui Leopoldinum Gimnázium 9. évfolyamos diákcsoportja látogatta meg iskolánkat. A több mint 15 éve tartó testvériskolai kapcsolat keretében , minden évben egy hetet töltenek el nálunk a vendégek. A látogatás alatt családoknál laknak, ezáltal még jobban betekintést nyerhetnek a magyar családok mindennapjaiba. A cserekapcsolat minden évben más projekt téma mentén zajlik. Idén az aktív szabadidő eltöltés, a sportos életmód került a középpontba.

Ennek megfelelően a vendégek kirándulást tettek a Bükkben, egy hangulatos délelőttöt töltöttek el a Lillafüredi kalandparkban   és a Tapolcai Barlangfürdőben.

A város nevezetességeinek megtekintése mellett egész napos kirándulás keretében ismerkedhettek meg Eger látmivalóival és betekintést nyerhettek a Március 15-i ünnepi rendezvény programjaiba.

Elutazásuk előtt egy napot az iskolában töltöttek, ahol a tanórákon való részvétel mellett tájékoztatást kaptak a magyar iskolarendszer felépítéséről az egyházi iskola sajátos programjairól is.

A „Fráteres” diákok viszontlátogatására április közepén kerül sor.

 

 

IDEGEN NYELVI VERSENY

A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny szóbeli döntőjében német nyelvből 3 diákunk szerepelt eredményesen.

1. II. kategória (5- 6. osztály): Grallert Máté  5. A  (8. helyezés)
2. IV. Kategória: (9-12. osztály): Kovács Kristóf Ákos 9.C (4. hely) és Kenyeresi Szabolcs 9.B (5. helyezés). Ebben a kategóriában mindkét diákunk az oklevél mellett sikeres BME középfokú szóbeli nyelvvizsgát szerzett.

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

 

nyelviverseny