Látogatás a Herman Ottó Régészeti Látványtárban
Régészeti Látványtár
Az osztályunkkal ellátogathattunk történelemóra keretén belül a miskolci Herman Ottó Múzeum Régészeti Látványtárába.
Itt nagyon sok dologgal megismerkedhettünk a múltunkkal kapcsolatosan, többek között azzal, hogy milyen eszközöket használtak a középkorban a különböző társadalmi rétegek: a földművelő parasztság, lovagság, nemesi főurak és asszonyok.
A jobbágyoknak, jobbágyasszonyoknak nagyon eltérő volt az életük, mint egy nemesnek vagy nemeshölgynek. A földeken dolgoztak, földalatti veremházakban éltek, míg a nemesek várakban.
Először is megnézhettünk egy kisfilmet a miskolci történelemkutatás kezdeteiről, utána pedig bemehettünk egy terembe, ahol a múltunkkal kapcsolatos tárgyakkal találkoztunk, és egy kicsit meséltek is nekünk ezek használatáról, kézbe fogva megvizsgálhattuk őket.
Ezek után betekintést nyerhettünk a „mosóba”, ahol a csontokat, koponyákat tisztítják, és a még meg nem mosottakat tárolják. Ezekről a koponyákról meg lehet állapítani, hogy férfié vagy nőé, továbbá azt is, hogy mennyi idősek. Megdöbbentünk az itt tárolt csontok mennyiségén. Különös élményben is volt részünk: meg is foghattuk őket, gyermek, női és férfi koponyát, combnyakcsontot is.
Nagyon tetszett az egész látogatás. Számomra a legérdekesebb a koponyák és csontok voltak. A legérdekesebb az volt, hogy ezeket megfoghattuk, hiszen még nem láttam ilyet élőben.
Szabó Éva Hanna 6.b